"Гората на децата": Засадиха над 2000 дръвчета край Елин Пелин (СНИМКИ и ВИДЕО)

11 април 2025, 20:30 часа • 1288 | прочитания

Министърът на околната среда и водите Манол Генов се включи в начинанието на децата от училищата в община Елин Пелин и засади дръвче заедно с тях. В инициативата „Гората на децата“, в Седмицата на гората, се включват 1800 деца, които в днешния ден засаждат дъбова гора в землището на Нови хан край София.

Началото на мащабната инициатива на община Елин Пелин, организирана от кмета Ивайло Симеонов, е поставено през ноември 2024 година, когато на всяко дете е подарено малко жълъдче, което да засади в саксия и да се грижи за него през цялата зима. Днес порасналите вече дъбови фиданки са засадени в местност, наречена „Гората на децата".

Тази година Седмицата на гората е под мотото "Век от вечността в създаване, опазване и грижа!". Инициативите на горските структури са посветени на 100-годишния юбилей на празника на лесовъдите и горските служители.

Инициативата „Гората на децата“ подкрепиха представители на изпълнителната власт и на дипломатическите мисии у нас, които също посадиха дръвчета.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес