Атлантическият съвет на България излезе с позиция във социалната мрежа, в която искат закриването на Русский дом в София, известен още като Руски културно-информационен център. Поводът за това искане е навършаването на точно на една година от войната руската инвазия в Украйна.
Още: Рокади в „Метрополитен“: Отстраниха инж. Стоян Братоев
Още: Скандали и полиция в „Метроплитен“ заради смяната на инж. Стоян Братоев
За Атлантическия съвет на България Руският дом в София е "инструмент на руската хибридна война срещу България. На негова територия неведнъж са организирани провокативни дезинформационни мероприятия спрямо българската история и култура."
ОЩЕ: "Военна пропаганда": какво каза Путин в речта си?
Ето и какво още написаха в своята позиция по темата:
Още: Край на сагата с 215-метровия небостъргач в София
Още: "ГЕРБ забравиха кой им построи метрото, с което печелеха избори. Сега го уволняват"
"В БЪЛГАРИЯ НЯМА МЯСТО ЗА РУССКИЙ ДОМ!
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: За да работят детските градини през лятото: СОС отпуска над 300 000 лв.
Още: Няма да има спирка на метрото „СК ЦСКА“, Сектор Г готви масов протест
Тук не е Москва!
Не искаме дом на дезинформацията, лъжата и войната!
На 24 февруари 2023 г. се навършва една година от началото на руската военна агресия против Украйна.
Още: Шествие срещу застрояването на зелени площи в столичния кв. „Изток“
Още: Политическа грешка: ПП-ДБ за напускането на „Спаси София“
Руските въоръжени сили извършват военни престъпления и престъпления срещу човечеството в Украйна.
Руската федерация счита България за неприятелска държава.
Най-малкато, което сега България може да направи, е на датата 24 февруари да закрие Руския дом в София, известен още като Руски културно-информационен център, който е представителство на Россотрудничество в България.
Руският дом в София е инструмент на руската хибридна война срещу България. На негова територия неведнъж са организирани провокативни дезинформационни мероприятия спрямо българската история и култура.
Време е да последваме положителния пример на Румъния, която вече взе решение да прекрати работата на Руския център за култура и наука в Букурещ.
Закриването на Русский дом в София ще ограничи възможностите на Кремъл да провежда хибридни информационни операции спрямо държавата и обществото ни.
Атлантическият съвет на България отдавна предупреждава за подривната дейност на Россотрудничество в България - коварният инструмент на кремълската хибридна война против държавата ни!"
ОЩЕ: Навални: Военното поражение на Русия в Украйна е неизбежно