Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

За малко не наръгаха финландския премиер

22 октомври 2012, 21:30 часа • 4535 прочитания

Финландският премиер Юрки Катайнен избегна агресор, въоръжен с нож, в разгара на предизборната кампания за местните избори в югозападния град Турку, съобщи кабинетът на премиера в комюнике, предаде БГНЕС.

Още: Новините: Най-важното за деня, 23 февруари (неделя)

Още: Прогноза за времето - 24 февруари 2025 г. (понеделник)

"Службите за сигурност на премиера заловиха един човек, който притежаваше прободно оръжие по време на предизборен митинг в Турку", се съобщава в комюникето. "Премиерът не е ранен и официалната му програма ще продължи нормално", допълва същият източник, уточнявайки, че полицията ще оповести резултатите от разследването.

"Един мъж се приближи до премиера. Мъжът извади ножа спокойно от джоба си, но нямаше време да направи каквото и да било преди службите за сигурност да го заловят", съобщи говорител на партия Национална коалиция на Катайнен, цитиран от електронното издание на финландския ежедневник "Хелзинкин Саномат".

"Всичко стана толкова бързо, че всички бяха спокойни по време на инцидента. Това е шокиращо", допълни говорителят.

Още: Седмична прогноза за времето за 24 февруари - 2 март 2025 г. (ГРАФИКА)

Още: Скиор почина след удар в дърво край писта в Пампорово

41-годишният Катайнен е премиер от юни 2011 г. Той е ревностен защитник на еврото. Местните избори във Финландия ще се състоят идната неделя.

Редактор: Десислава Ушатова

Още: Колко ще ни струва почивката на морето през лятото?

Още: Най-важните новини за деня: 22 февруари 2025 г.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес