Министерството на външните работи се разграничи от предизборния клип на евродепутата и член на ВМРО Ангел Джамбазки. Външно го определи като “неуместен”, след получената протестна нота от посолството на Република Северна Македония в София.
Още: Цензура за Самуел Финци и срам за всички нас - скандалите и важното в мрежата на 31 март
Още: Прокуратурата разкри детайли за мистериозната смърт на майката на български европрокурор
“България няма никакви териториални претенции към други държави и това е многократно декларирано.
Отбелязваме, че този клип от български политик идва след 3-дневното мълчание на правителството на РСМ, което призовахме да се разграничи от клеветническите публикации на словенската неправителствена организация "Международен институт за близкоизточни и балкански изследвания"
Правителството в Скопие не само не осъди въпросните публикации, но нарече "реномиран" института, който напада с лъжи две държави-членки на ЕС: България и Германия. Забелязваме и пълното информационно затъмнение в медиите на Република Северна Македония относно българския демарш по повод словенската НПО, което свидетелства доколко властите в тази страна-кандидатка за Европейския съюз толерират плурализма и правото на свободно изразяване на мнение”, посочват още от МВнР.
Още: Как да боядисаме яйцата за Великден само с естествени бои от природата
Още: Великденски дух и до 1000 промоции тази седмица в Kaufland България
Припомняме, че в скандалният видеоклип Ангел Джамбазки заявява, че “Македония е българска” и “Колкото по-истерично мразите София, толкова по-български остава Охрид”. Джамбазки дори загатва за "край" на Северна Македония. Миналата седмица в Европарламента Джамбазки сравни Северна Македония със Северна Корея.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Властта печели време за новия план за бежанците от Украйна