Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Всеки трети в София се ваксинира в моловете

18 август 2021, 12:31 часа • 2539 прочитания

Над 30% от ваксинациите във временните ваксинационни пунктове в София са били направени в два от столичните молове - Paradise Center и Serdika Center.

Още: Най-важните новини за деня: 22 февруари 2025 г.

Още: Прогноза за времето - 23 февруари 2025 г. (неделя)

През изминалия уикенд ваксинираните там са 100% повече в сравнение с първия работен уикенд на двата мобилни пункта през юни.

Търговските центрове отвориха мобилни станции в началото на лятото и се нареждат сред най-предпочитаните локации от хората, желаещи да се ваксинират. Мобилните пунктове ще останат достъпни за гражданите през всички уикенди до края на месец август. Работното им време е от 13:00 до 18:00 часа, а желаещите могат да избират между ваксините на Pfizer-BioNTech, Moderna, Janssen и Astra Zeneca. Ваксинирането става без предварителна регистрация.

Над 13 хил. граждани са ваксинирани в мобилните ваксинационни пунктове в София за последните месеци, по данни на Столична община. 

Още: "Заради студа": Спряха частично ремонта на "Дунав мост"

Още: Рокади в БДЖ: Транспортният министър смени директора на железниците

 

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес