Драгалевският лифт трябва да бъде ремонтиран от собственика му "Въжени линии". Това е решил Върховният административен съд (ВАС), като постановлението оставя в сила решение на Административния съд София - град (АССГ) от юни.
Още: Най-важните новини за деня: 15 февруари 2025 г.
Още: Прогноза за времето - 16 февруари 2025 г. (неделя)
Решението на административния съд беше обжалвано от "Въжени линии" пред ВАС. Дружеството "Въжени линии" е собственост на "Витоша ски".
Освен възстановяването на лифта "Въжени линии" ще трябва да плати на Столична община 100 лв. разноски по делото. Още: Главният архитект на София: Днес ще издам виза за възстановяване на Драгалевския лифт до Бай Кръстьо
Реакции
Още: Пострадалият в метрото е настанен в "Пирогов"
Още: Министър Тахов: Ще изработим закон, който да нормализира отношенията по цялата агрохранителна верига
След решението "Витоша ски" излязоха с позиция до медиите, в която отговарят на Facebook публикация на бившия столичен кмет Йорданка Фандъкова, в която тя говори за решението на ВАС.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Почина Асен Ангелов - единственият българин, спечелил “Стани богат“
От дружеството за пореден път настояват, че от години правели опити да модернизират съоръженията на Витоша, но основното препятствие за това бил приетият през 2012 г. Закон за горите, който според тях блокирал инвестициите в зимна инфраструктура. Още: Драгалевският лифт - без изгледи да заработи скоро
"Ние не чакаме някой да ни задължи или принуди по административен ред, за да се случи това. На всички са ясни проблемите пред модернизирането на лифтовете и влековете, но се прави поредният опит да се направи внушение, че едва ли не "Витоша ски" АД не иска, а всички останали желаят това да се случи въпреки нас. Това не отговаря на истината. Тезите, които внушава бившата кметица Йорданка Фандъкова, са нелепи с оглед, че Драгалевският лифт е построен през 1956 г.", посочват от фирмата и допълват, че нямали одобрение от повече от година и половина от столичната Регионална инспекция по околната среда и водите (РИОСВ), което правело невъзможно внасянето на проекта за одобряване от общината и издаване на разрешение за строеж.