Както вече Actualno.com писа държавата преведе на футболния клуб „Лудогорец 1945“ парите по схемата 60/40 от хазната, за които ръководството му обяви, че кандидатства.
Още: Най-важните новини за деня: 19 февруари 2025 г.
Още: Прогноза за времето - 20 февруари 2025 г. (четвъртък)
Държавната помощ за клуба е на стойност 110 406 лева за 134 служители, пуснати в принудителен отпуск. Дадената от финансовия министър препоръка към футболните клубове бе точно обратната – да не кандидатстват за държавна помощ.
„Чух за една фирма, спортен клуб – футболен клуб „Лудогорец“. Не съм аз човекът, който ще преценява дали клубът е толкова изпаднал, или не. Знам, че е успешен във вътрешнофутболен план, има някои добри успехи и в международен план. Това оставяме на преценка на собствениците“, каза тогава министър Владислав Горанов.
Съветът обаче не е бил приет от ръководството на „Лудогорец“, чиито собственици са Кирил и Георги Домусчиеви. „Тези средства се очаква да бъдат получени от клуба по правителствената програма за подкрепа на бизнеса, позната като мярката 60/40. ПФК „Лудогорец“ отговаря на всички критерии, поради което очаква да получи одобрение“, сочи съобщение на клуба.
Още: Горещите теми в интернет на 19 февруари: Сняг затрупа Варна, a "Ергенът" роди нов лаф
Още: Йордан Божилов: Европа много бързо се нуждае от лидерство (ВИДЕО)
По този повод отношение взе председателят на сдружение „Солидарна България“ Ваня Григорова. Тя посочва в социалната мрежа фейсбук, че повечето хора, които се ядосват за помощта по схемата 60/40 за Лудогорец, всъщност ги е яд, че спестяват пари на Домусчиев.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Футболните фенове ще могат да видят на живо купата на английската Висша лига в Сердика Център
"Малко си дават сметка, че това са заплати за служители като тях и че, ако не дойдат от бюджета, тези работници (или поне част) просто ще останат без възнаграждения.
Ако ни е яд на Домусчиев, е хубаво да поискаме корпоративният данък да е 40%, данъкът за личните доходи над 10 000 лв. - 30%, данък лихва - 20%, данък дивидент - 20% и пр. Искайте "неговите" пари, не тези на неговите работници, посочва Григорова.