Петър Москов се е устремил да става министър. Така ми се струва. Това заяви сестрата на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов - д-р Красимира Иванова в ефира на bTV. Тя попита едно от лицата на ДСБ и Реформаторския блок дали няма конфликт на интереси в конкурса за шеф на "Шейново". Припомняме, че Москов има медицинско образование.
Още: Кой има имен ден днес, 6 март 2025 г. Честито!
Още: Meteobalkans: През март се задават ветрове с пориви до 100-120 км/час. Има опасност
В тази връзка д-р Иванова беше категорична, че сегашният директор на лечебното заведение е в остър конфликт на интереси. Това е така, тъй като доктор Румен Велев все още участва в друго АД.
Критиките от страна на педиатъра към Реформаторите не спряха до тук. Тя допълни, че дясното обединение я дразнело с това, че първо се обявило против това Борисов - да не е премиер, а след това се съгласило.
Въпреки всичко - не всичко било негативно между двете страни, които преговаряха снощи. Сестрата на Борисов беше категорична, че Реформаторите са й симпатични, въпреки че са склонни към сприхавост. От друга страна двете страни били част от едно и също европейско семейство.
Още: Професор: Ако изчезнат пчелите, изчезват и 1/3 от хранителните ресурси на планетата
Според д-р Иванова най-добра кандидатура за здравен министър би бил професор Николай Петров, който ръководи ВМА. Той обаче не би се съгласил да поеме поста, тъй като предпочита да е сред хората.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Екстремно. Невиждано метеорологично явление се случва в Южното полукълбо
Още: Meteo Balkans: Пролет на 6 март. 20 градуса по Целзий днес