Комисията за борба с корупцията с председател Сотир Цацаров е поискала от Съвета за електронни медии да провери и да отговори на сигнал, че член на управителния съвет на БНТ е пътувал всяка седмица в чужбина със самолет на разноски на частна фирма.
Още: Родителите не знаят какво правят децата им: Директор на гимназия в Сандански за опасните вейпове
Още: Кой има имен ден днес, 15 януари 2025 г. Честито!
Дружеството било "с интереси в БНТ", а пътуванията са осъществявани в периода 2017 - 2020 г. Комисията е пояснила, че няма право да се произнася по такъв сигнал, тъй като по смисъла на антикорупционния закон лице, заемащо висша публична длъжност, е само генералният директор на БНТ, но не и членовете на УС на обществената телевизия.
От СЕМ съобщиха за "Сега", че писмото на КПКОНПИ още не е пристигнало при тях и че засега нямат официална информация за кой член на ръководството на БНТ става дума. От 2017 г. досега като генерални директори на обществената медия се смениха Константин Каменаров, който подаде оставка през април м.г. заради влязла в сила присъда за шофиране след употреба на алкохол, и Емил Кошлуков, заел поста след него.
През същия период членове на съвета бяха общо шестима души, от които двама отговарят на описанието в сигнала да са работили в БНТ в периода 2017-2020 г.
Още: Най-важните новини за деня: 14 януари 2025 г.
Още: Прогноза за времето - 15 януари 2025 г. (сряда)
Става дума за Антон Андонов, който бе вкаран в ръководството от Каменаров, но не подаде оставка след неговото напускане и остана и при Кошлуков. Сходно е положението и със спортния журналист Василена Матакиева, която влезе в УС на БНТ през 2017г. и продължава и досега да е негов член. Според хора от телевизията съпругът на Матакиева от години живее в Лондон.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Проходът Рожен отново е затворен за тежкотоварни автомобили с ремаркета и полуремаркета
През януари т.г. КПКОНПИ образува друго производство по сигнал, че бившият генерален директор на БНР Александър Велев е предоставил за ползване на СЕМ автомобил, който се поддържа от бюджета на националното радио, като така си е осигурил подкрепа от членовете на регулаторния орган. От СЕМ отговориха, че ставало дума за бракуван автомобил, който не бил в добро състояние. Все още няма данни какъв е резултатът от проверката по този случай от комисията на Сотир Цацаров.