Претъпкани влакове на БДЖ в условия на пандемия. В мотрисите се допускат много повече пътници, отколкото са местата, и така физическата дистанция между хората изобщо липсва. Когато питат защо се случва това, отговорът е, че има повредени локомотиви и се налага да се сливат маршрути. Сигналите са за различни влакове в страната, но най-много от тях идват от пътниците на влака София - Мездра, обобщават от Нова тв.
Още: Viasat Explore представя: Зад решетките: Най-суровите затвори в света (ВИДЕО)
Още: Без БНТ2 и БНТ3: Емил Кошлуков моли да остане само БНТ1, за да спести пари
Редовна практика била да се качват повече пътници от обявените места, без да се спазват противоепидемични мерки.
„Залепени сме един до друг. В петък сутринта имаше над 150 човека от капацитета. Беше трудно да се влезе или да се слезе. Забелязах, че са поставени стикери, които казват, е трябва да носим маски. Кондукторите също ни предупреждават”, обясни Илиян, който е редовен пътник.
По думите му кондукторите не носят и маски.
Още: Излизат от бърлогите: Паркът за мечки в Белица отваря на 14 април
Още: Ако изборите са днес: Делян Пеевски ще е доволен
„Пътувах в събота сутринта по маршрут София – Мездра. На перона чакахме около 500 човека, а влакът беше с два вагона. Едва се побрахме в него. В действителност имахме маски. Над 1/3 от хората останаха на гарата. Нямаше физическа възможност да се качат още хора във влака”, обясни Галя Павлова, която е редовен пътник.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Светът през обектива: Историята на Ина Чобанска, която превърна телефона си в прозорец към природата
Още: Kaufland и УАСГ стартират съвместна академия за студенти по строителство и архитектура
Според ръководството на БДЖ причината за тази конкретна ситуация е повреда на локомотив. По думите на зам.-директорът на БДЖ пламен Митев - по време на пандемията не може да се използват автобуси, но все пак влаковете са продължили да се движат през целия период.
Той е категоричен, че при инцидент/повреда, каквато е била в събота сутринта, се търси вариант с най-малки поражения. „Заради това е било нужно пренасочване. В един кратък участък са два влака, но една композиция”, обясни зам.-директорът. „Решението се взима, за да са доволни всички пътници. Все пак БДЖ не спря през цялата пандемия. Ако имаше друг вариант, щяхме да го предпочетем. В екстремна ситуация е невъзможно пренасочването с автобуси”, добави Митев.