Оскверниха паметника за загиналите български туристи при трагедията с кораба "Илинден" в Охридското езеро, съобщи македонската телевизия "Алфа", предаде БГНЕС.
Още: Срив в мрежата на още един оператор
Още: Нова „Синя гора“ засадиха служителите на KBC Group в България над Кремиковския манастир
На паметника освен свастики има и текст, но съдържанието му не е известно. Местните власти остро осъдиха инцидента и призоваха полицията да открие извършителите на престъплението.
След огледа на полицията става ясно, че нацистките кръстове и текстът са изписани с черен спрей, но надписите не са адресирани до конкретно лице.
"Ще направим всичко, за да открием извършителя", каза говорителят на полицията в Охрид Стефан Димоски.
Още: Съдът в Страсбург: Властите да настанят бездомните от Захарна фабрика
Още: Трафикът по границите: Къде има ремонти и задръствания
Оскверняването на паметника станало в деня, когато държавните глави на двете страни Георге Иванов и Росен Плевнелиев се срещнаха на интронизацията на папата и обсъдиха намеренията за скорошна визита на Плевнелиев именно в Охрид. В трагедията загинаха петнадесет български туристи.
Още: Гласуването и с машина, и с хартия увеличава невалидните гласове: Ново изследване
Още днес и утре ще бъде реновиран паметникът на българите, загинали в Охридското езеро при потъването на кораба "Илинден", съобщи кметът на Охрид Александър Петрески.
Кметът на Охрид Александър Петрески остро осъди действията на вандалите. "Охрид е световен град, ние не може да изпращаме такива послания към света. Аз остро осъждам това, и още днес и утре ще предприема действия - всичко там да бъде реновирано", каза Петрески.