15 май 2013, 13:20 часа • 5525 прочитания

Битката в плейофите продължава с пълна пара, а фаворитите, поне на хартия, в някои от сериите страдат много сериозно.

Източна конференция

Тимът на „Индиана Пейсърс” записа трети успех срещу „Ню Йорк Никс” в плейофната серия от полуфиналите на Изток, пише БГНЕС.

Мач номер 4, който се проведе в Индианаполис, завърши с победа на домакините с 93:82. Гардът Джордж Хил бе най-резултатен в мача, а дабъл-дабъл оформиха неговите съотборници Пол Джордж (18 точки, 14 борби) и Дейвид Уест (10 точки, 10 борби). Центърът на "пешеходците" Рой Хибърт овладя 11 борби, а по този показател неговият тим превъзхождаше значително съперника си - 54 срещу 36.

За „Никс” Кармело Антъни реализира 24 точки, а Джей Ар Смит добави 19. Тайсън Чандлър се отчете с 12 точки и 10 борби.

Реално „Индиана” взе мача с ключови тройки в края на третата и началото на четвъртата четвърт, когато „Ню Йорк” се бяха вдигнали на щурм. И в двата случая героят за домакините беше Ланс Стивънсън.

Така „Пейсърс” поведе с 3:1 в серията, а петият мач ще се проведе в Ню Йорк в петък (17 май) рано сутринта.

Западна конференция

На Запад „Сан Антонио Спърс” успя да вземе петата среща срещу „Голдън Стейт Уориърс” със 109:91.

В мотор за „шпорите” този път се превърна Тони Паркър, който вкара 25 точки и даде 10 асистенции. За гостите Харисън Барнс вкара 25 точки.

Всъщност „шпорите” успяха да удържат звездите на „войните” Стефан Къри и Клей Томпсън, които общо вкараха едва 13 точки. Мачът се реши след почивката, когато „Сан Антонио” включи отново на скорост след лоша втора четвърт и оттам насетне нямаше проблеми.

Следващият мач в серията е в Оукланд, а ако се стигне до седма среща, тъй като сега „Сан Антонио” води с 3:2 победи, то „шпорите” ще са домакин.