Новият главен секретар на МВР Петър Тодоров заяви, че се нуждае от време, за да влезе в спецификата на новата позиция.
Още: След трагедията със Сияна: Кабинетът набеляза 37 мерки за пътна безопасност с дати и министри
Още: Ивайло Мирчев: Вътрешните избори за кандидат за президент са интересна идея
Работата в МВР е кауза, а заеманата висша професионална длъжност е чест и професионална отговорност. Разчитам на своя опит в полицейската си дейност, каза той по време на пресконференция в ресорното ведомство.
Тодоров ще разчита на диалога с медиите, за да получават хората обективна и точна информация за действията на МВР. Той посочи, че основните професионални задачи, които следва да бъдат решени са: овладяването на горските пожари в страната, осигуряване на пожарната безопасност и надеждната защита на населението, ефективни мерки за ограничаване и противодействие на миграционния натиск, борбата с битовата престъпност, превенцията и засилване на контрола по пътната безопасност и борбата с настъпващата поредна вълна на COVID-19.
Тодоров заяви, че се приемат адекватни мерки за ограничаване на миграционния натиск в страната. Лицата, които за последната седмица са влезли в България, са около 302 души, а профилът на мигрантите е предимно мъже между 16 и 24 г., главно идващи от Афганистан. Основният натиск се концентрира върху зелената граница с Турция и част от границата с Гърция, в района на Ивайловград и Ново село.
Още: Доналд Тръмп-младши идва на посещение в София (СНИМКИ)
По отношение на медиите Тодоров коментира, че в дългогодишната си практика многократно се е убеждавал в ролята им на коректив в превантивни кампании и кризисни ситуации.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Сарафов прати писмо на Киселова: Напомни й, че иска имунитетите на шестима депутати
Още: Популизъм безкрай: Държавата се упражнява на гърба на трагедията със Сияна и пак обещава мерки
От днес стартира и международна специализирана полицейска операция. МВР засилва присъствието по главните пътища и целият ресурс на технически средства е осигурен.