В последните дни се разпространяват неверни твърдения по отношение на процеса за удостоверяване на машините за гласуване, които очевидно имат за цел да опорочат процеса". Това се казва в съобщение на Министерството на електронното управление, изпратено до медиите.
Още: Най-важните новини за деня: 22 февруари 2025 г.
Още: Прогноза за времето - 23 февруари 2025 г. (неделя)
Според ведомството основен приоритет на ръководството му е спазването на Изборния кодекс, което да гарантира доверието на гражданите в машинното гласуване. Още: Ръст в хакерските атаки с наближаването на изборите: От Русия ли идват?
"Министерството няма да допусне доверието на гражданите в машинното гласуване да бъде разрушавано чрез разпространяването на внушения в публичното пространство от лица, които със своите действия или бездействия допринесоха за опорочаването на машинното гласуване през месец октомври миналата година. Действия и бездействия, които доведоха българските граждани да бъдат лишени от възможността си за избор по какъв начин да гласуват", пишат още от там.
В позицията се казва още, че доверието на гражданите в машинното гласуване не трябва и не бива да бъде ползвано за политически и предизборни цели. Още: "Научихме си уроците": Валентин Мундров каза кога машините за гласуване ще бъдат удостоверени
Още: "Заради студа": Спряха частично ремонта на "Дунав мост"
Още: Рокади в БДЖ: Транспортният министър смени директора на железниците
"Всички действия в процеса по удостоверяване на техническите устройства за машинно гласуване са и ще бъдат публично оповестени. Министерството на електронното управление благодари на медиите за подкрепата, която получава от тях, чрез широкото отразяване на процеса по удостоверяване, което позволява на максимален брой граждани да се запознаят с всеки един етап от него", категорични са от МЕУ.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Внимание, студено": Жълт код за ниски температури в 19 области
Още: Мирослав Боршош към екскурзоводите: Вие сте едни от хората, които показват България пред света