„Започнах да уча български език шест месеца преди да дойда в България - всички посланици трябва да учат езика на страната, в която ще работят. Имах две учителки по български език - една в Лондон и една в Пловдив", разказа пред бТВ Джонатан Алън, посланик на Великобритания у нас.
Още: Прогноза за времето - 27 декември (петък)
Още: Американски сайт за туризъм обяви Перперикон за европейския Мачу Пикчу
„Когато бях аташе по печата в България, преди 20 години, ми се наложи да науча българския език, защото никой не говореше нито френски, нито немски. Учих по-малко от специални уроци, а повече от приятели и по купони", заяви от своя страна Ксавие Лапер дьо Кабан, посланик на Франция в България.
Посланикът на Франция заяви, че много харесва думата „свръхчувствителност". Екипът на предаването излъчи забавен репортаж, в който служители на американското посолство у нас се опитват да изрекат най-дългата дума в българския език - непротивоконституциоснователствувайте, както и „ужас" и „великотърновски забележителности".
Алън заяви, че ако живее в една страна, той иска да има възможност да говори езика в страната, което ще му даде възможност да комуникира с повече хора.
Още: Най-важните новини за деня: 26 декември 2024 г.
Още: За политиката и за душата: Най-доброто от "Студио Actualno" за 2024 г. (ВИДЕА)
Според Ксавие Лапер дьо Кабан говоренето на езика е не само учтиво, но и спомага за разбирането на това, което се случва в държавата.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кризата с тока продължава: 30-метрови дървета са повлекли електропроводи в Стара планина
Още: Близо 3 милиона лева достигнаха даренията след благотворителния концерт за „Българската Коледа"