Българската звезда в леката атлетика Ивет Лалова спечели спринта на 100 метра за жени на турнира „Сейко” в Токио, съобщиха от Българска федерация по лека атлетика. Състезанието е от Световните серии на Международната лекоатлетическа федерация.
Още: Прогнозите се потвърждават: Снегът идва след броени дни!
Още: Най-важните новини за деня: 31 март 2025 г.
Във финала на дисциплината Лалова финишира с време 11,46 секунди. За европейската шампионка в спринта това бе първи старт за сезона.
Втора остана Кандис Макгроун от Съединените щати с резултат от 11,49 секунди. Трета е предварително сочената за основна фаворитка за първото място Алиан Бейли от Ямайка с 11,50 секунди, пише Агенция "Фокус".
При мъжете победител стана Тайсън Гей, който спечели с резултат 9,86 секунди. Мъжкият спринт се проведе в Кингстън, Ямайка. Втори остана Неста Картър с резултат 10,03 секунди.
Още: Милиони на улицата, арести, обвинения: Къде е бъдещето на Турция? (ВИДЕО)
Още: Ники Василковски шокира всички с тази прогноза за Цветница