Протестиращи блокираха гранично пропускателен пункт Силистра – Кълъраш. Около 30 души се събраха и в продължение на 2 часа протестираха с искане за оставка на правителството и в подкрепа на „Великото народно въстание” в София, предаде БГНЕС.
Още: Най-важните новини за деня: 19 февруари 2025 г.
Още: Прогноза за времето - 20 февруари 2025 г. (четвъртък)
Въпреки че полицията не беше предварително уведомена, протестът беше мирен. В него се включиха хора с различни политически убеждения.
Мястото на протеста не беше избрано случайно, някои от протестиращите поставиха за пореден път въпроса и за трафика на тежкотоварни автомобили през Граничния контролно-пропускателен пункт. Усиленият трафик създава редица неудобства на живеещите в тази част на града и е необходимо решение за извеждане на трафика от населеното място.
Обединяващото е нетърпимостта към това управление, което ясно се вижда от всички граждани, че не е в състояние да вземе каквото и да е решение, а още по-малко непопулярни решения, каквито предстоят, каза Златко Куртев, цитиран от агенцията.
Още: Горещите теми в интернет на 19 февруари: Сняг затрупа Варна, a "Ергенът" роди нов лаф
Още: Йордан Божилов: Европа много бързо се нуждае от лидерство (ВИДЕО)
"Поетът е казал: Не се гаси туй що не гасне. Изглежда само пожарникарят в страната не разбра защо хората протестират и не може да угаси пожара толкова дълго време", поясни пък Стелиян Стойчев, а Свилен Димитров заяви, че това управление е престъпно и безобразията, които върши, са дошли до гуша на хората", предаде думите на протестиращи БГНЕС.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Футболните фенове ще могат да видят на живо купата на английската Висша лига в Сердика Център