Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Христо Гърбов и Иван Бърнев ще гостуват в Благоевград

14 февруари 2014, 13:39 часа • 10107 прочитания

Актьорите Христо Гърбов и Иван Бърнев ще гостуват в Благоевград с постановката „Вечеря за тъпаци”, съобщи Агенция Фокус.

Още: Най-важните новини за деня: 19 февруари 2025 г.

Още: Прогноза за времето - 20 февруари 2025 г. (четвъртък)

На 17 февруари от 19.00 часа на сцената на Драматичен театър „Никола Вапцаров” Веселин Ранков, Жанет Йовчева, Калин Сърменов и Ани Вълчанова представят пред благоевградската публика постановката.

 „Вечеря за тъпаци” се играе в продължение на 14 години на сцената на СТ „Ал. Константинов” в столицата. За ролята на Франсоа Балабур Иван Бърнев получава наградата „Аскеер`2001” за изгряваща звезда и след съвместната си работа с Иржи Менцел е поканен от чешкия режисьор за главната роля във филма му „Служих на английския крал“. През 1998 г. Франсис Вебер заснема филм по „Вечеря за тъпаци”, който се превръща в касов хит във Франция и печели наградите ЛЮМИЕР`99 за най-добър оригинален сценарий.

Сюжетът представя Пиер Миняр и неговите приятели, които се развличат на чужд гръб, канейки на вечеря веднъж седмично нищо неподозиращ човечец, набеден за глупак. Когато поредната жертва разбира защо е поканена, следва неочакван обрат. Самият автор споделя за текста си, че е написан по истински случай.

Още: Горещите теми в интернет на 19 февруари: Сняг затрупа Варна, a "Ергенът" роди нов лаф

Още: Йордан Божилов: Европа много бързо се нуждае от лидерство (ВИДЕО)

До каква степен се припокрива реалност и фикция, зрителите ще имат възможност сами да преценят.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайла Димитрова
Ивайла Димитрова Отговорен редактор
Новините днес