Ограничението на скоростта на фаталния път, където загуби живота си 12-годишната Сияна, блъсната от тир, бе променено от 70 на 60 км/час. Промяната, обаче, трая кратко. Само след няколко часа работници отново монтираха знаци, указващи ограничение на скоростта от 70 км/час, предава bTV. Заради трагедията, която не е първа на този път, селата в района организират протест и планират блокади с искане за повече мерки за сигурност за децата им.
Изпратиха Сияна в последния й път
Днес близките на 12-годишната Сияна я изпратиха в последния ѝ път. Баща й се сбогува с нея с трогателно послание в социалните мрежи, като сподели последната картина, която дъщеричката му е нарисувала. „Тя беше ангел! Уби я безхаберието, наглостта и корупцията. Запазените марки на родната държава. Борбата сега започва! Моя лична кауза от тук нататък ще бъде нито едно дете да не загине на пътя премазано като Сияна“, написа покрусеният баща.
В село Телиш, където живеят бабата и дядото на Сияна и където момиченцето е трябвало да прекара пролетната си ваканция, преживяват загубата тежко. „За цялото село, за цяла България е трагедия, не само за нас“, споделя Славка Илкова.
Наричат отсечката "гробище"
Трасето между Телиш и Радомирци е осеяно с паметници и изпочупени знаци, несменяни с години. От началото на тази там са отнети три човешки живота, а местните вече я наричат гробище. „На 17 март тук, отново на този път, почина наш 54-годишен съгражданин“, разказва кметът на село Телиш Нели Дакова. „Той е за цялостен ремонт, самият асфалт вече се е износил, знаци няма, камионите са го вкопали, целият път е на вълни“, казва кметът на село Ракита Красимир Петров.
Още: "България няма деца за убиване": Протест след смъртта на 12-годишната Сияна
На 12 април от площада в село Телиш към фаталния път тръгва протестно шествие. „В нашето село вече не може да се каже нито добро утро, нито добър ден. Явно трябва да умре цяла армия на това място, за да погледнат управляващите с разсъдък“, казва пред bTV Цеца Василева.