Не е за сметка на качеството това, че даваме най-малко пари за магистрали – медиите показват магистралите, които не са ремонтирани от 30-40 години. Новата част на АМ "Тракия" беше показана като пример за проект, изпълнен с европари, в Европейския парламент. Това заяви инж. Светослав Глосов, член на УС на Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ) в коментар относно състоянието на пътната мрежа в България.
Още: Българските моряци вече са в Оман, публикуваха кадри от освобождаването им (ВИДЕО)
Още: Най-важните новини за деня: 22 януари 2025 г.
Глосов повтори за пореден път стари оплаквания на АПИ – че няма пари, но с въвеждането на ТОЛ системата нещата ще се променят. По закон таксите от ТОЛ системата отиват за поддръжка и изграждане на нови пътища, заяви членът на АПИ. Той добави пред Нова телевизия и, че предстои "в най-скоро време" поръчка за Лот 3.2 на АМ "Струма". Що се отнася до археологическите разкопки по пътя на Лот 3.1, може да има сериозно забавяне – до 2 години, по думите на Глосов, който не се ангажира с прогноза колко би се оскъпила АМ "Струма" при нов проект, заради опазването на разкопките. Причината е, че ще загубим еврофинансиране, заради забавянето на изграждането на магистралата.
Същевременно началникът на КАТ комисар Бойко Рановски обясни, че задължителното слагане на вериги през зимния период, което се предлага, е вписано като текст заради "недобросъвестните водачи", но тепърва ще се обсъжда. По проблема с кръговото движение и премахването на предимството на дясностоящия там, началникът на КАТ коментира, че в много държави било така – с предимството за този, който вече е в кръговото движение.
Относно отразяването на платени глоби в системата на КАТ, Рановски обяви, че гарантира, че всичко с електронната система е наред, имало проблем само с плащанията по банков път.
Още: Ангел Кунчев: Не вярвам да стигнем до национална грипна епидемия
Още: Прогноза за времето - 23 януари 2025 г. (четвъртък)
Същевременно зам.-изпълнителният директор на Автомобилна администрация Дамян Войновски каза, че предвиденото ново изискване техническите поправки да се правят в сервиз не означава абсолютно всичко да се прави в сервиз. Това, което е описано като възможна манипулация в сервизната книжка на автомобила, ще може да се прави и извън сервиз – всичко друго обаче ще трябва да е в сервиз, по думите на Войновски.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: След трагедията в Турция: Засилени проверки за пожарна безопасност у нас