„Часът на Земята“ у нас тази година ще бъде посветен на опазването на мечките в България, съобщи Калина Бояджиева от WWF, координатор на инициативата.
Още: Първият фестивал на античните театри е тук: Големите имена на Древна Гърция оживяват (ВИДЕО)
Още: Директорка на училище ухапа водещия на "Съдебен спор" Жоро Игнатов (ВИДЕО+СНИМКА)
Можем да се присъединим и да станем участници на 27 март (събота) от 20:30 ч., когато по традиция трябва да загасим лампите за час в знак на съпричастност с грижите за природата и планетата, предаде БНР.
През последните десетилетия биоразнообразието в света намалява с невиждани темпове, посочи Бояджиева. Според доклад на WWF 68% от гръбначните животни са изчезнали за по-малко от 50 години. В България само за 10 години, мечките у нас са намалели почти наполовина.
Жестът с изключването на осветлението е малък, но ни подсеща, че и с малки стъпки човечеството може да постигнем много за природата, допълни координаторът.
Още: Kaufland и УНСС стартират съвместна Data Academy
Още: По градове: Времето утре - 3 април 2025 г.
Всеки вид в природата е важен. Балансът в екосистемите е много крехък. Хората трябва да знаят повече за мечките, за да не им навреждат от страх, допълни Костадин Андонов от спасителния отряд за мечки към WWF.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Пари за великденски добавки за пенсиите има: Държавата каза колко
Още: Твърдение: Пеевски се обади 3 пъти, за да спре ключов за военната ни индустрия проект
По време на „Часът на Земята“ на фейсбук страницата на WWF ще може да гледаме специален онлайн концерт от съмишленици и посланици на каузата.
Ще участват Елена Сиракова, „Керана и космонавтите“, РДМК, „Парапланер“, Маги Алексиева - MEY, BunyVerse & Strela и други. Водещ ще бъде Ники Станоев. Хореографът и режисьор Коста Каракашян ще се включи директно от Египет със специален танцов пърформанс.