Остава в сила забраната за движение на тежкотоварни автомобили с ремаркета и полуремаркета през прохода Превала, както и за Троянски проход, който е затворен за автомобили над 12 т. Това съобщи за „Фокус“ Денислав Пейчев, дежурен в ситуационния център на Агенция „Пътна инфраструктура“.
Още: Най-важните новини за деня: 15 февруари 2025 г.
Още: Прогноза за времето - 16 февруари 2025 г. (неделя)
Той уточни, че републиканските пътища са проходими при зимни условия.
„Към този час имаме 306 машини, които работят на терен и поддържат републиканските пътища. Все още има леки ограничения по високите части на Пазарджишка област, където по пътя Батак - Доспат и пътя Велинград -
Сърница товарните автомобили трябва да се движат задължително без ремаркета и полуремаркета“, коментира Денислав Пейчев. Той каза още, че няма тежки инциденти на територията на страната и автомагистралите, основните пътни направления и първокласни пътища са отворени.
Още: Пострадалият в метрото е настанен в "Пирогов"
Още: Министър Тахов: Ще изработим закон, който да нормализира отношенията по цялата агрохранителна верига