Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

20 000 служители на БДЖ на протест точно преди изборите: Сценарий

31 юли 2024, 07:38 часа • 1582 прочитания

Изправени сме пред ситуацията в железницата да няма заплати през септември, а при това положение вероятността да има протести точно преди поредните предсрочни парламентарни избори е голяма. За това предупредиха от един от двата големи синдиката в България – КТ "Подкрепа", пред БНТ.

Още: Най-важните новини за деня, 09 февруари 2025 г.

Още: Проф. Стоянович: Ако мислите, че политиците ни днес са прости, върнете се 150 години назад

Необходима е актуализация на държавния бюджет – не знаем дали депутатите ще я направят и ще подходят сериозно, предупредиха от синдиката. Оттам напомниха, че вече тръгнаха процеси на актуализация – заради проекти на общините. Земеделците обаче също поискаха да има актуализация: Парламентът ще актуализира бюджета заради проектите на общините

Много интересно какво ще стане точно преди избори 20 000 души в железниците да са без заплата, предупредиха от КТ "Подкрепа" и напомниха, че са внесли становища – и пред президента. Топката е в полето на народните представители, смятат от синдиката.

Още: Служители на БДЖ плашат с протести

Още: Прогноза за времето - 10 февруари 2025 г. (понеделник)

Още: "Сърбия се събуди за лъжите на Вучич, време е за промяна": Протест в София в подкрепа на студентите в Белград

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес