Коронавирусите умират при третиране с атомен кислород, получен при разлагането на молекулите на озона. До този извод е стигнал експертът по физико-химични технологии за пречистване проф. инж. Жеко Ганев, който живее и работи в Стара Загора, предаде кореспондентът на БГНЕС.
Още: Yettel отбелязва 15% ръст в продажбите на мобилни телефони през 2024 г.
Още: Има ли теч на данни? DeepSeek остави отворена база данни с над 1 млн. реда
Изводите са направени след дългогодишни изследвания върху основата на предишни разработки на компанията му „Елфи-Тех“ за борба с предшествениците на COVID-19 от семейството на коронавирусите, които също в близкото минало предизвикаха епидемии със смъртни случаи – респираторният синдром MERS-CoV и тежкият респираторен синдром SARS-CoV.
Проф. Жеко Ганев има данни, че озонът въздейства по същия начин и върху новия COVID-19, който е с подобна на предишните щамове структура.
Ученият е установил с експерименти, че при използване на озон с изменена – несиметрична структура на трите кислородни атома, се постига многократно по-високо окисление, водещо до разрушаване на липидната обвивка на коронавирусите.
Още: Rakuten Viber утвърждава позицията си на супер приложение с нови продукти и разширени функции
Още: Визуален урок по киберсигурност: изложба разкрива лицето на онлайн измамите
Въздействието на атомния кислород, получен при разпада на озона, прави вируса неспособен да се прикрепи към нормални, здрави клетки. Едноверижната РНК се разпада и вирусът се унищожава. Източник на атомен кислород е озонът.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: По-изгодни пътувания по света с обновените роуминг пакети Roam&Surf Traveler от Yettel