Изкуственият интелект (ИИ) едва ли ще може да разбере някога хумора и да се научи да създава вицове и мемета, пише списание Week, цитирайки ново изследване.
Още: Временен проблем с мрежата на Vivacom. Каква е причината?
Още: Новата услуга, която ни помага да се справим с домашните аварии
Изследователите по света до голяма степен са съгласни, че ИИ може да се окаже в абсурдни ситуации и да пресъздаде хумор напълно случайно, но една машина не може да възпроизведе комедийната продукция на конвейр. Според учения от университета в Делауеър Ишаани Приядаршини, за да разбере дори най-простия мем, ИИ трябва да премине през няколко нива на разбиране.
Специалистът е убеден, че вицовете и мемовете поради своята субективност са недостижими за ИИ и в това човек значително превъзхожда машината. Освен това комедийните съчетания често надхвърлят границите на приличието и политическата коректност, докато ИИ е консервативна технология, която се придържа към строги правила.
Още: Никълъс Кейдж призна: Ужасявам се от изкуствения интелект
Още: „Училище за отговорни инфлуенсъри“ обучава и сертифицира създатели на съдържание
Още: Бунт в Microsoft: Уволниха двама служители, скочили на ръководството (ВИДЕО)
На теория роботите и моделите на ИИ могат да се научат да пишат вицове, според професора от Университетския колеж в Дъблин Тони Вила. За да направят това, те ще трябва да работят с абсурда, който се счита за основа на хумора. Такъв модел ще бъде програмиран да идентифицира несъответствия и отклонения от установените стандарти.
В края на юни учени от университета в Осло (Швеция) установиха, че човешкият мозък може да различи истинските гласове от синтезираните. Въпреки това е почти невъзможно да се определи на ухо гласът на ИИ, цитира изданието БГНЕС.
Още: Yettel предлага специална онлайн отстъпка за два от най-новите модели на Samsung
Още: DesignTech Expo 2025 очерта бъдещето на бизнеса с AI иновации, автоматизации и вдъхновение
Още: "Меметата оживяха": Нова невронна мрежа генерира реалистични видеоклипове (ВИДЕО)