Октомври е месецът на борбата с киберпрестъпността. Експертът по киберсигурност Любомир Тулев разказа за редица измамни практики в киберпространството и даде полезни съвети за това как да се предпазим от това да станем жертва на подобни хакерски схеми в социалните мрежи. Ето какво ни сподели още като акценти, подробности за които можете да видите в интервюто:
Още: Временен проблем с мрежата на Vivacom. Каква е причината?
Още: Новата услуга, която ни помага да се справим с домашните аварии
Благодарение на добрия подход и опита, с който разполагат колегите от ГДБОП, отдел "Киберпрестъпност", успяват да се предотвратят редица киберпрестъпления.
За съжаление през последните години хакерите стават все по-изобретателни и променят схемите си.
OneCoin на Ружа Игнатова е съвсем различна схема от тази, която колегите разкриха преди около седмица. OneCoin сама по себе си дори не е криптовалута. Просто се нарича така, за да примами колкото може повече хора.
Още: „Училище за отговорни инфлуенсъри“ обучава и сертифицира създатели на съдържание
Още: Бунт в Microsoft: Уволниха двама служители, скочили на ръководството (ВИДЕО)
Основният ми апел към зрителите особено в месеца на киберсигурността е да бъдем много внимателни и да не се предоверяваме на нещо, което ни изглежда твърде хубаво.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Yettel предлага специална онлайн отстъпка за два от най-новите модели на Samsung
Още: DesignTech Expo 2025 очерта бъдещето на бизнеса с AI иновации, автоматизации и вдъхновение
Така наречените "фишинг имейли" съдържат линк или прикачен файл, който не трябва да отваряме. Те имат за цел да откраднат личните ни данни или да блокират всичките ни файлове и след това да искат откуп, за да си възвърнем достъпа. Това, което не трябва да правим, е да даваме този откуп, защото след това няма връщане назад.
Една операция е успешна не тогава, когато отидем, претърсим един адрес и вземем конкретните доказателства, а тогава когато правоприлагащите органи съберат достатъчно данни, за да послужат на съдебните органи не само в България, но и в целия свят.
Целта на фалшивите профили в интернет е ние доброволно да предоставим конфиденциална информация за нас или да ни навредят финансово.
Още: „Мики 17“ – научнофантастичният шедьовър на Бонг Джун Хо, вече в A1 Видеотека на A1 Xplore TV
Още: „Промо вторник“ в приложението Yettel: Motorola Moto G85 5G с 40% отстъпка
Трябва да обърнем внимание на това колко приятели има профилът, колко пъти е бил тагван и какви публикации има.