„Балкански поток” се строи по всички правила на България и на Европейския съюз. Не очакваме санкции за фирмите, които участват в строежа”. Това заяви пред Нова телевизия външният министър Екатерина Захариева.
Още: "Бащата на Кирил Петков спря магистрала "Струма": Тошко Йорданов за проблемите с пътищата у нас
Още: Вече е ясно какво ще се случи с делото срещу Лена Бориславова
„Успяхме във време на пандемия и затворени граници да не спрем строителството на този толкова важен проект. Премиерът разговаря за този проект с президента Тръмп. Когато играеш по правилата, няма място за санкции”, посочи още тя.
„Беше тежко да приемем ограниченията, които бяха наложени от почти всички правителства в света, включително и от нашето, в стремежа да запазим здравето на хората.
Само допреди 2 месеца едва ли някой си е представял, че Европа ще бъде затворена и нещата, с които се гордеем – единен пазар и четирите свободи, реално няма да ги има”, коментира още тя.
Още: Йотова: Трябва разяснителна кампания за еврото, не политиканстване
Още: Цеков призна за SMS-ите с Пеевски, но ги обвърза с "осветяването на сивите кардинали"
„Постепенно започнахме да облекчаваме режимите на пътувания, но все още те са валидни в редица държави”, каза още тя и допълни:
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "С Вас не разговарям": АЕЖ с остра позиция срещу Пеевски след опит за цензура
Още: "Скъпият Делян Пеевски заповядва, а Бойко Борисов изпълнява" (ВИДЕО)
„Все повече и повече летища започват да се отварят. Надявам се през юни ситуацията да бъде още по-добра”. Външният министър каза още, че може да се влиза в България без карантина от държавите от нисък риск.