С д-р Александър Симидчиев внесохме сигнал до служебния Министър на здравеопазването за даване на улеснен достъп до ваксинационните сертификати и пациентските досиета по електронен път и с нужната защита на личните данни.
Още: ДПС на Доган решава съдбата на кабинета "Желязков"
Още: Антон Кутев: В световен план демокрацията започва да отстъпва
Това съобщи във Facebook групата "Аз подкрепям Лаура Кьовеши" Петър Славов, кандидат за народен представител от "Демократична България".
"Сега това е възможно само с Квалифициран електронен подпис /КЕП/, какъвто малко хора имат. Още в миналия парламент сезирахме МЗ и настояваме и сега, достъп на гражданите да се даде и с ПИК-кодовете им за НАП (каквито има издадени близо 1млн.вече)", посочва Славов.
"Така всеки лесно и бързо и без да виси по опашки ще може да прави справки през Интернет, да си разпечата ваксинационен сертификат и да следи дали не е станал жертва на фалшиви хоспитализации или други корупционни схеми", пише още Петър Славов.
Още: След 4-часова последна фаза в битката за главен архитект: Столичният кмет видя "добри идеи"
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Лази ли Борисов по гърба на Пеевски? Депутат от ПП-ДБ за новото мнозинство