Софийският градски съд реши да впише в регистъра на политическите партии „Републиканци за България”, предаде БГНЕС.
Още: Идва ли краят на коалицията? ДПС-Доган обвини Пеевски, че "опитва да снесе в чуждо гнездо" (ВИДЕО)
Още: "Недоумявам какви са тия министри, които не са правили нищо?": Властта с контраатака по Асен Василев
„Републиканци за България“ отправиха молба в днешното съдебно заседание съдът да постанови решение за регистрация и вписване в публичния регистър. Позицията на прокуратурата беше, че са спазени изискванията на Закона за политическите партии и да се допусне вписването на политическа партия „Републиканци за България“, както и не възрази по направеното искане за произнасяне от съда в зала.
„Българският съд, след като направи пълна проверка на внесените от нас документи, изпълни своите задължения по Закона за политическите партии и постанови решение, с което регистрира ПП „Републиканци за България“ и я вписа в регистъра на СГС“, каза след заседанието Виктор Серафимов. Колкото за мотивите защо искаха още днес, той каза, че така или иначе процесите са изключително активни. "Структурите на "Републиканци за България" се изграждат с бързо темпо, за нас беше важно с оглед на процеса днес да имаме решение, така че да спестим време с връчването. Така или иначе това е абсолютно от гледна точка на спестяване на времето", посочи Серафимов.
„Това, което също е много важно, че от прокуратурата нямаше абсолютно никакви изисквания спрямо документите, които са внесени за регистрация и след като двете страни – ние от представителите от „Републиканци за България“ и от българската прокуратура, съдът счете да уважи тази наша молба, със съгласието и на прокуратурата, която нямаше абсолютно никакви възражения относно документите, които са предоставени по Закона за политическите партии“, допълни Цветан Цветанов. Той посочи, че също трябва да се има предвид и CОVID-мерките.
Още: Хората на Доган искали постовете: ГЕРБ, БСП и ИТН им размахаха пръст (ВИДЕО)
Още: Хекимян: Васил Терзиев дръпна ръчната спирачка на Театър "София"
Решението може да се обжалва и протестира пред Върховния касационен съд в 7-дневен срок от днес, тъй като съдът връчи преписи от решението на присъстващите в залата представители на страните.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Пеевски предлага да се създаде държавна хранителна верига магазини (ВИДЕО)
Още: Росен Желязков: Не бяхме готови за ЮНЕСКО, още през 2024 г. МВнР са били против