След оглушително мълчание и 36 часа след края на изборния ден от коалиция “Продължаваме Промяната - Демократична България” изпратиха кратко прессъобщение, в което обявиха какво предстои пред коалицията.
Още: ИТН: Вотът на недоверие се изкарва без нужда и ще се прибере без слава
Още: От какво е притеснен Бойко Борисов? Отговорът от Ивайло Мирчев
"Партиите ще стигнат до общо решение за следващи действия след обсъждания на ръководните им органи днес. Допълнително ще отговорим на всички въпроси на медиите и обществото на съвместен брифинг, който ще обявим своевременно", пишат от пресцентъра на ПП-ДБ.
ОЩЕ: "Резултатът невинаги е най-точното отражение на усилията": Първи коментари от ПП-ДБ
Иначе формацията, която загуби вота и остана втора на изборите, използва случая да благодари на всички свои симпатизанти, както и на онези, които избраха друго политическо представителство, но гласуваха.
Още: "Бащата на Кирил Петков спря магистрала "Струма": Тошко Йорданов за проблемите с пътищата у нас
Още: Вече е ясно какво ще се случи с делото срещу Лена Бориславова
"За нас принципите на парламентарната република и правото на свободна воля на гражданите са висша ценност. Не на последно място, изразяваме дълбока благодарност и към екипите, доброволците, дарителите и наблюдателите на вота, които работиха в кампанията и изборния процес", пишат още от ПП-ДБ.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Йотова: Трябва разяснителна кампания за еврото, не политиканстване
Още: Цеков призна за SMS-ите с Пеевски, но ги обвърза с "осветяването на сивите кардинали"
Припомняме, че в първия ден след вота коментари на двете водещи коалиции ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ липсваха. Очакванията са победителите на изборите от 2 април да обявят своите политически ходове в рамките на следващите часове.
ОЩЕ: Манол Пейков: Съюз между ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ е теоретично възможен и удачен