Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

НС не прие искането на "Възраждане" за премахване на американските бази у нас

06 април 2022, 14:20 часа • 7483 прочитания

Парламентът отхвърли предложения от "Възраждане" проект на решение за прекратяване на споразумението между България и САЩ за сътрудничество в областта на отбраната, подписано на 28 април 2006 г. Проектът беше подкрепен от 11 народни представители, 146 бяха "против", а четирима "въздържал се"

Още: Вандализъм, излагация: Слави Трифонов за изстъпленията на "Възраждане" пред представителството на ЕК

Още: Депутат от "Възраждане" е сред задържаните след протеста, двама са обгазени

Според предложението НС трябваше да възложи на Министерския съвет да прекрати договора с едногодишно предизвестие по дипломатически път, което щеше да доведе до премахване на американските бази у нас.

Сред мотивите на "Възраждане" са, че със споразумението се предоставят на САЩ четири военни бази у нас под предлог за съвместно използване. 

Радомир Чолаков от ГЕРБ поиска повече такъв дебат да не се води от парламентарната трибуна.

Още: ДПС осъжда вандалските действия от симпатизанти на "Възраждане"

Още: Правителството осъди поругаването на сградата на Европейската комисия

Отхвърлено беше искането на ГЕРБ-СДС работното време на парламента днес да бъде удължено, за да се гласува по проекта им за създаване на временна комисия в Народното събрание за установяване на всички факти и обстоятелства, свързани с подписания от правителството меморандум за 1 млрд. долара с Gemcorp и IP3 Corporation.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес