Нинова: Има излишък, но не увеличавате пенсиите, къде са парите от Сребърния фонд?

04 декември 2019, 12:55 часа • 3714 | прочитания

Между избора дефицит или геноцид, ние предлагаме трети – разумно финансово аргументирано и справедливо решение за пенсионерите.

Още: "Бащата на Кирил Петков спря магистрала "Струма": Тошко Йорданов за проблемите с пътищата у нас

Още: Вече е ясно какво ще се случи с делото срещу Лена Бориславова

Това каза лидерът на БСП Корнелия Нинова по време на дебата по предложението на социалистите за преизчисляване на пенсиите.

„Ще се позова на думите на министър-председателя. Той казва, постоянно повтаря, че имаме сериозен ръст в икономиката и в БВП.

Значи, ние работещите всяка година произвеждаме повече и БВП се увеличава. Той казва, че безработицата е рекордно ниска. Следователно максимален брой българи работим. Казвате, че имаме рекорден излишък. Още един приход за увеличаване на пенсиите. Тогава защо не искате?“, каза Нинова.

Още: Йотова: Трябва разяснителна кампания за еврото, не политиканстване

Още: Цеков призна за SMS-ите с Пеевски, но ги обвърза с "осветяването на сивите кардинали"

Тя предложи парите да дойдат от излишъка и от още едно място.

„Уважаеми управляващи къде са 10 млрд. от Сребърния фонд? Когато беше създаден по прогнози заради приватизация и концесионни такси днес в него трябваше да има 10 млрд. лв. и те трябваше да бъдат буфер в пенсионната система.

Днес говорим за 1 млрд. необходими средства за преизчисляване на всички пенсии. В Сребърния фонд ги няма 7-8. Пари има, важно е каква цел си поставяш, какъв извод правиш, какъв проблем искаш да решиш“, коментира Нинова.

„Между избора дефицит или геноцид – ние предлагаме трети – разумно финансово, аргументирано бюджетно и справедливо решение за тези, които са дали целия си живот за градежа на България и на които дължим най-малко това“, каза Нинова.

Още: "Сигурно играят карти в Сърбия": Пеевски за Цветан Василев и Паскал

Още: Борисов за Пеевски: При мен е пил много пъти кафе и пак ще пие (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес