Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

НФСБ и ВМРО с остри изказвания за Волен Сидеров

11 юли 2019, 14:15 часа • 2744 прочитания

Съпредседатели на ПГ на Обединените патриоти коментираха недоволството на Волен Сидеров от отстраняването му. Според ВМРО решението за сваляне на атакиста било законно. "Не е достойно да бягаш и да се криеш от реалността", посочи пред медиите Искрен Веселинов, предаде Фокус.

Още: "Категорична манипулация": МФ опроверга Асен Василев за твърдението, че правителството купува нов самолет

Още: Атанас Зафиров: Не сме във властта на всяка цена

Мнозинството иска друго ръководство, защото иска групата да работи, а не да се занимава със скандали от сутрин до вечер, подчерта той. Това е знак, който решително сме дали към "Атака", отсече воеводата. Надявам се те да го разберат и да подходят конструктивно, а не да се фиксират в миналото, както правят в момента, сподели депутатът.

Всеки има право да тълкува правото, както му е изгодно на него, коментира още Искрен Веселинов. Ръководството на групата е избраното от мнозинството, по мнението му.

Няма възможност за парашутисти в групите, изтъкна Искрен Веселинов. Няма възможност някой да е доживотно на пост, допълни той.

Още: Венко Сабрутев за проектобюджета: В Европа знаят да четат цифри

Още: Рокада: Назначиха нов заместник-министър на транспорта

20 човека се произнесоха кое е легитимното ръководство на Обединените патриоти, посочи и депутатът от НФСБ Валентин Касабов. "Атака" смесвали юридически неща, които нямало как да смесят.

Припомняме, че писмото на Волен Сидеров е входирано до председателя на парламента Цвета Караянчева, която обяви, че процедурата по смяната на председателя на ПГ на Обединените патриоти ще се разгледа от правния отдел на Народното събрание.

На среща във вторник ВМРО и НФСБ отстраниха Волен Сидеров като председател на групата на малката коалиция. Това е станало в отсъствието на депутатите от "Атака", както и на самия Сидеров, който е разбрал за отстраняването си от обявлението, прочетено в Народното събрание.

От "Атака" обявиха, че отстраняването на Волен Сидеров като шеф на парламентарната група на Обединени патриоти не е юридически издържано. Десислав Чуколов заяви по този повод, че "партньорите" от НФСБ и ВМРО не могат един преврат да направят като хората.

Още: Хората на Доган го защитиха: Твърденията на Пеевски са клевети и лъжи, стратегията му е отчаяна

Още: Изследване: Президент и премиер по-харесвани от Бойко Борисов

Тотален разрив между трите формации в Обединените патриоти настъпи след като не се разбраха за общо явяване на евроизборите, а ВМРО след провеждането на изборите обвиниха "Атака" във водене на клеветническа кампания.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес