НФСБ: БСП отново се наведе пред ДПС, този път заради турските имена във Варна

14 януари 2014, 18:28 часа • 19167 | прочитания

Отмяната на решението да бъдат преименувани имената на 215 местности във Варненско показа истинското лице на ДПС и БСП. Това заявяват в нарочна декларация от Националния фронт за спасение на България.

Още: "Ще има бавене докато се приеме бюджета": Ивелин Михайлов с прогноза кога ще влезе "Величие" в НС

Още: Цветелина Пенева: Решението на КС е заради многобройните нарушения, говорим да подправяне на бюлетини

Според партията на Валери Симеонов вчера, 13 януари, Варна е станала свидетел как заради натиск на ДПС общинските съветници от БСП са променили мнението си и са се отказали да подкрепят промяната на турските наименования на местности във Варненско. Най-емблематичните местности, чиито имена трябваше да бъдат сменени, бяха Кабакум и Паша дере.

От НФСБ обвиняват както БСП, която заради властта прави всякакви компромиси с ДПС, така и „Атака” и Волен Сидеров, който „с хулиганското си поведение” на Летище Варна омърси идеята за промяна на имената.

НФСБ припомня, че през 2011 година Общинският съвет в Бургас промени турските имена на всички местности, което не доведе до каквито и да било  проблеми и вече е забравен факт. През 2008 година наложихме официалното преклонение пред жертвите на турския геноцид над българския народ и така Бургас даде пример за държавническо поведение на останалите общини в страната, подчертават от НФСБ.

Още: ЦИК потвърди: Партия "Величие" ще има 10 депутати в 51-ия парламент

Още: Проф. Даниел Вълчев: Вижда се, че това са били едни безобразно проведени избори

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес