Куриозното и скандалното създават фонов шум на предизборните кампании, който може частично да отклони вниманието от основните проблеми. По време на кампанията очаквам и пикантна страна, и остри политически сблъсъци. От една страна избирателите очакват най-сетне да има редовно правителство. Но от друга страна има патова ситуация между двата лагера - на промяната и на статуквото. От трета страна ще има и теми, свързани с държавното управление. Кампанията ще бъде интересна, залогът е голям.
Още: Следващият български посланик в САЩ: Много имена и кандитати, трудно съгласие (СНИМКИ)
Това каза пред БНР доц. Иво Инджов, преподавател по политически комуникации във Великотърновския университет.
И допълни, че в известна степен партиите са длъжни към обществото, защото често не успяват да комуникират добре и добрите си намерения, заложени в програмите им:
"Еврозоната и Шенген не са изхабени теми, но звучат много абстрактно за по-широката част от избирателите. Изкуството на политическата комуникация е да успееш такива теми да преведеш на всекидневния език на хората... Трябва да се говори на отделния човек, а не просто да се правят високопарни програми, които да се мислят към общи целеви групи. Това е остарял модел на комуникация". Още: ЦИК: Няма да има видеонаблюдение в секциите в чужбина
Още: "Това е точката на пречупване": Вили Лилков с коментар за разрива между „Спаси София“ и ПП-ДБ
Още: Българският посланик в САЩ подаде оставка
Доц. Инджов допълни, че се задават и други парламентарни избори - наесен с местните.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Мая Манолова: Има нужда от активен омбудсман, който няма да е просто чиновник
Още: Гуцанов обясни дали ще се вдига възрастта за пенсиониране
"България трябва да извърви четиригодишен цикъл, който ще приключи към 2025-2026 година, когато ще се проясни цялата политическа ситуация. Тогава ще има партия или коалиция, която ще получи за по-дълго доверието на хората и ще имаме по-устойчиво редовно правителство".