Решенията, които Националният съвет на БСП взе на пленума си тази седмица са в съвсем различни направления от заявеното от лидера на партията Сергей Станишев в началото на заседанието. Това Костадин Паскалев, член на НС на БСП, предаде Фокус.
Още: На първо четене депутатите одобриха важни промени за родителите в Семейния кодекс
Още: МЕЧ вдигат банкет, ако вотът им на недоверие успее
„Бяха направени три основни предложения от лидера на БСП Сергей Станишев - за избори в края на юли месец, оценка за управлението на правителството на Пламен Орешарски, която беше по-скоро негативна, и гласуване доверие на председателя на партията, което Станишев поиска от Националния съвет.
Решенията, които Националният съвет обаче взе, са различни.
За датата на изборите съвсем естествено и нормално е да се спази адекватната правова процедура, консултации с политическите партии, респективно с президента. Вторият въпрос от гледна точка на оценка на правителството, Националният съвет отказа да приеме тази негативна оценка за работата на правителството. По третия въпрос не се стигна до гласуване на доверие на председателя на БСП, напротив - стигна се до вземане на решение в двуседмичен срок да се направят промени в Изпълнителното бюро на НС на БСП“, поясни Паскалев.
Още: Нанков: Не съм ходил в кабинета на Пеевски и не съм водил Цеков насила
Още: Цеков призна, че е бил в кабинета на Пеевски, но на среща с Нанков (ВИДЕО)
Според него самото провеждане на Националния съвет на БСП е било порочно организирано от гледна точка на публичното отразяване с излъчване на встъпителното слово на Сергей Станишев, след което нищо от дебатите не е станало публично известно на гражданите. "Дебатите бяха доста разгорещени и имаше изключително критични изказвания в рамките на проведената дискусия, което практически означава, че поведението на Станишев в рамките на последните две седмици беше тежко критикувано от съпартийците му", заяви Паскалев.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Драгомир Стойнев отговори за палците: Кои са лицемерите в политиката?