Предстоят преговори за събиране на подписи за внасяне на проекта за нова Конституция. Преговорите започват във вторник в парламента. Това заяви председателят на НС Цвета Караянчева, цитирана от БНТ. Тя е в Златоград, където участва в официалното освещаване на паметника на Момчил войвода.
Още: Правосъдният министър: Само, когато е ясно, че наказанието е неизбежно, то е ефективно
Още: След трагедията със Сияна: Кабинетът набеляза 37 мерки за пътна безопасност с дати и министри
Преговорите ще са с всички парламентарно представени групи, които са заявили желание да разговарят с парламентарната група на ГЕРБ.
В края на седмицата ще стане ясно как са преминали преговорите, каза още Караянчева.
Тази промяна, която ние предлагаме, е само една покана за разговор, каза още тя.
Още: Ивайло Мирчев: Вътрешните избори за кандидат за президент са интересна идея
По-рано от Шипка президентът Румен Радев коментира, че проектът за нова Конституция е опит за печелене на време от страна на управляващите и бетониране на статуквото. "Пътят към конституционни промени минава през незабавната оставка на правителството и главния прокурор, саморазпускане на парламента и предсрочни избори", каза още Радев.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Доналд Тръмп-младши идва на посещение в София (СНИМКИ)
Още: Сарафов прати писмо на Киселова: Напомни й, че иска имунитетите на шестима депутати
Радев от Шипка: Мафията се опитва да вкара България в лух коловоз