„Това, което виждаме в момента, наистина е краят на една агония“, каза пред БНР журналистът Емилия Милчева за края на мандата на 46-ото Народно събрание.
Още: "Това е точката на пречупване": Вили Лилков с коментар за разрива между „Спаси София“ и ПП-ДБ
Още: Българският посланик в САЩ подаде оставка
„Много е показателно как за краткото си съществуване този парламент произведе безкрайни предавания на живо на заседанията си, в които не видяхме нищо съществено. Нямаше нищо, което да е от значение за българските граждани“, коментира журналистът в предаването „Нещо повече“.
Ентусиазмът след изборите на 4 април, свързан с надеждите за промяна, вече не е налице и всички са разколебани, смята Милчева. „Още повече че се задава и движение на нови спасители.“
Актуализацията на бюджета според нея е била използвана като политически инструмент и „до голяма степен е едно купуване на гласове преди избори“.
Още: Мая Манолова: Има нужда от активен омбудсман, който няма да е просто чиновник
Още: Гуцанов обясни дали ще се вдига възрастта за пенсиониране
Няма социологически проучвания, които да мерят бъдещата сила на бъдещата партия или движение на най-рейтинговите служебни министри Петков и Василев. Социолозите правеха това 6 месеца преди да се появи партията на Слави Трифонов, а сега има мълчание, отбеляза Емилия Милчева.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Проучване: Румен Радев или парламентът - кой печели народната любов?
Журналистът смята, че по отношение на въглищните централи в комплекса „Марица Изток“ на срещата им с работници в Раднево Кирил Петков и Асен Василев са действали „като продавачи на фалшиви надежди“.
Безспорно е ясно, че ще имаме нов играч, нови спасители на следващите избори, заяви Милчева. По думите й заявката на служебните министри не съдържа яснота за позициониране.
„Нито ляво, нито дясно, по-скоро приличат на леви популисти. Това помага да се завихри максимално голям брой симпатизанти около този нов проект, тъй като вече свикнахме в последните години с тази флуидност и липсата на ясната идеологическа обосновка – да ни е ясно кой какъв е.“
Още: Нинова учредява партията си на Томина неделя и не иска Юди
Още: Коя ще е ябълката на раздора в кабинета: Анализ на АКФ