За немалка част от приватизационните сделки давността е изтекла. Това каза главният прокурор Иван Гешев на изслушване в правната комисия на парламента. Там той представи Доклад за прилагането на закона и за дейността на прокуратурата и на разследващите органи през 2019 г. (№ 011-00-8).
Още: Борисов се скара на опозицията и партньорите: ГЕРБ няма да лъже Европа за дефицита
Още: Даниел Вълчев за управляващите: Не се ласкаят да се наричат сглобка, а си признават коалицията
Обвинител номер едно намекна, че по въпроса с давността може да има законодателна намеса, но това не е в правомощията на прокуратурата.
Гешев коментира, че обемът на приватизационните сделки е огромен, над 7000. Той добави, че никога не са проверявани т.нар. общински приватизационни сделки.
По думите му, прокуратурата приключва с проверката на 14 от най-големите приватизационни сделки, следва проверка на още 16.
Още: Депутат на Доган: Пътят на България е в Еврозоната (ВИДЕО)
Още: Мартин Димитров: Увеличението на заплатите в МВР с 50% е нечувано
Припомняме, че Иван Гешев обяви проверка на приватизацията в средата на февруари тази година.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Политиците почетоха жертвите на комунизма: Кирил Петков разказа за баба си (СНИМКИ)
Още: Гуцанов: Няма да има намаление на социалнитe придобивки
"Българският магистрат трябва да извърши тежко престъпление, пред камери и 20 свидетели, за да бъде уволнен", каза още Гешев що се отнася до нормативната база. Според него, никъде в ЕС не е така. Той изрази недоволство и от политическото влияние в съдебната система.
Представляващият ВСС Боян Магдалинчев, който представи годишния доклад за дейността на ВСС, посочи, че от следващата седмица ще има тестване на единна електронна система за съдилищата в България, която да замени временната система за случайно разпределение на дела, която всъщност е част от деловодната система на съдилищата - подробности за хаоса научете в ТОЗИ МАТЕРИАЛ! Сега Магдалинчев се надява новата система, която няма да обхване административните съдилища и Върховния административен съд (ВАС), да заработи до края на 2020 година.