Евродепутат Андрей Новаков от ГЕРБ/ЕНП тръгна с камион през Европа като знак на протест срещу отказа да бъдем приети в Шенген. Целта му е да покаже колко чакат българските превозвачи седят по границите и колко ощетени са от това, че все още не ни приемат в Шенгенското пространство.
Още: Борислав Гуцанов: Няма как с даване на оръжие конфликтът в Украйна да бъде предотвратен
Още: Надежда Нейнски: Позицията ни за Украйна е отслабена от факта, че институциите имат различни позиции
ОЩЕ: Андрей Новаков: Не трябва да приемаме частични предложения за Шенген
"В момента се намирам на сърбо-хърватската граница. Опашката е поне 2 дни. Шофьорите спят на ротационен принцип, за да пазят камионите от мигранти", разказа Новаков в ефира на Нова телевизия.
"Така изглежда Шенген по въздух. Крайно време е Австрия да го разбере. Ще отида на всички проблемни граници. Критиките, които се отправят към България по отношение на пазенето на границите, са смехотворни", категоричен бе той.
Още: Проф. Палангурски за 3 март: Този празник не обединява нацията, веят се чужди знамена
ОЩЕ: Унгария официално обяви, че ще ни пусне в Шенген (ВИДЕО)
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Никола Минчев: България няма интерес от свят, в който големите си разпределят сфери на влияние
Още: Росен Желязков посочи как България вижда справедливия и траен мир в Украйна (ВИДЕО)
По думите му това, че Нидерландия е казала "Да" на България, а Австрия предлага някакви решения, е сигнал, че страната ни има шанс да влезе в Шенгенското пространство.