Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

ЕНП изключва Земеделския народен съюз

27 януари 2014, 16:30 часа • 19086 прочитания

Очаква се тази вечер или утре парламентарната асамблея на Европейската народна партия да вземе решение за изключване на Земеделския народен съюз.

Още: Не трябва да се стигне до поделяне на света на зони на влияние: ПП за третата година от войната в Украйна

Още: Желязков ще участва с видео връзка в конференция, организирана от Зеленски

Мотивът е, че лидерът на съюза Румен Йончев е участвал в последните парламентарни избори като представител на Коалиция за България и в момента е депутат от тази коалиция, чиито ценности и принципи не съвпадат с тези на ЕНП, обясниха от централата на партията.

Оттам добавиха още, че решението е било подготвено от месеци, но трябва да бъде одобрено от парламентарна асамблея, затова не е станало факт на по-ранен етап, съобщава БНР. 

Преди дни самият Румен Йончев съобщи пред медиите, че ГЕРБ и ДСБ ще направят опит да го изхвърлят от ЕНП заради предизборния му съюз с партията на Николай Бареков. Йончев е планирал да участва в предстоящия през март в Дъблин конгрес на ЕНП заедно с Бареков, но след изключването на Земеделския съюз от редиците на европейската десница, това няма да бъде възможно, коментираха от ЕНП.

Още: Михаил Миков за протеста на "Възраждане" : МВР можеше да реагира много по-тежко

Още: Атанас Атанасов: Борисов е почетен премиер в кабинета "Желязков"

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес