Деца проверяват отговорите на задачите по математика чрез QR кодове, разглеждат други планети и изследват космоса чрез виртуална реалност в час по природни науки, а урокът по български език се преподава на дигитална дъска чрез проектор – това представлява част от учебния процес в Основно училище „Яне Сандански” в район „Южен” в Пловдив. За да се запознае с иновативните методи на обучение днес там беше кметът Иван Тотев и заместникът му Стефан Стоянов.
Още: Започна почистването и на вътрешнокварталните улици в Пловдив
Още: Какво предстои в културния календар на Пловдив през 2025 година?
"Използването на 3D очилата осигурява на децата пренасяне в друга реалност в предметите по „Човека и природата“, „Физика“, „Астрономия“, по „Биология“ и „География“. Учениците от 5 клас нагоре могат да попаднат в галерия и музей и да разгледат различните експонати например. Така децата са по-мотивирани в учебния процес", коментира директорът Маргарита Бозова. Тя допълни, че иновативният подход е във всяка една класна стая, независимо от учебните предмети – музика, математика, български език.
ОУ "Яне Сандански" кандидатства за трета поредна година за финансиране по общинската програма за модернизация. През първата те успяват да пуснат безжичен интернет в цялата сграда, проектори във всички класни стаи и 8 интерактивни дъски. През следважата година са закупени лаптопи и таблети за учителите, за да подготвят уроците си и във връзка с въвеждането на електронния дневник. Тази година с отпуснатите средства са закупени очила за виртуална реалност, телескоп и макети на Земята, Луната, Слънцето, карта на звездното небе.
Още: "Юбилей": Гимназията за сценични изкуства в Пловдив готви мащабна изложба на бивши ученици
Още: 19-годишен пловдивчанин извади Богоявленския кръст от Марица
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Ремонт ограничава движението между Йоаким Груево и Кадиево
Още: Откриха напълно обновената и модернизирана сграда на училище в Пловдив
Община Пловдив подпомага общински училища по внедряването на този тип технологии, като през настоящата 2018 година са осигурени средства от общинския бюджет в размер на 200 000 лв. за модернизация на учебния процес и закупуване на технически средства. Целта е подпомагане на училищата за закупуване на съвременни технологични средства, специализирано оборудване на кабинети и за въвеждане в употреба на т. нар. „облачни“ технологии и платформи. По този начин учебният процес става не само по-дигитализиран, но и по-интересен.
Общо 34 са общинските училища, които са кандидатствали по програмата. Общо инвестираните средства от Община Пловдив и самите училища са над 350 000 лв. С тях са закупени 268 лаптопи, 17 таблети, 37 интерактивни дъски, 76 мултимедии, оборудвани са един кабинет по физика и биология, лицензи за образователен софтуер, очила за виртуална реалност, таблети и активиране на облачната технология G suit for Education в 8 училища.