При кратковременно правителство всеки ще бъде заложник на другите. Това каза в седмичното обзорно "Отговорите със Спасиана Кирилова" проф. Росен Стоянов, преподавател по политически комуникации в НБУ:
Още: Между гнева и надеждата: Политическата 2024-та през погледа на Боряна Димитрова (ВИДЕО)
Още: Ник Щайн: Шенген е абстрактен и не дава сигурност на границите
"Все по-малки са шансовете 49-ото НС да излъчи редовно правителство. Аз лично не съм почитател на ситуации, в които се създаде нещо на база на компромис, а не на база на съгласие. По простата причина, че то ще бъде с изключително кратък хоризонт, не защото са се договорили да го прекратят. Такава ситуация в историята няма, доброволно някой да си отиде. Е, някои са давали оставка, но в кризисни моменти. Просто хей така доброволно заради уговорка – не. Просто защото всеки ще бъде заложник на другите, защото българите все повече проявяваме рефлексия за несъгласие и сме склонни да излизаме и по площадите. А на нас ни трябва устойчивост. Устойчивост в перспективата на целия мандат. И точно там е проблемът с лидерството. Поне на мен ми омръзна да слушам хора, които заявяват себе си като политическите лидери на държавата, да говорят за някакви хоризонти от шест месеца, от осемнайсет месеца. Ей Богу! Трябва най-накрая тези хора да заявят желание, сила, воля, перспектива и визия за пълния мандат, в който да свършат онова, което са обещали.
Дали отиваме на избори? Въпросът е дали Борисов ще изиска от всички около него да го подкрепят. Дали ще получи тази подкрепа така, че да направи опит да се, да го кажем така, приемете го даже в кавички, да се саморазправи с "Промяната" още юли месец. Защото трендът е надолу. Социолозите мерят неща. Правят се и фокус-групи. В момента тече една такава доста дейна работа на терен. И се установява, че има тенденция на спад. Логично е, че винаги, когато си във властта, черпиш негативи, сдобиваш се с разни съмнения. Никой, който е бил във властта не е останал така, както е бил преди това с луксът само да критикува. Той започва да бъде критикуван и поради тази причина започва и спад в доверието, в подкрепата. Така че е въпрос на тактика дали юли и малко по-статегическо мислене дали е необходимо, полезно, есента на референдумите, засега единият отпадна, но другият може би ще влезе, и разбира се, местният вот, ще послужат за по-голяма силна карта в тази игра".
Още – във видеоматериала:
Още: Кой е неподходящият подарък? Габриела де Лука за символа и изкуството на подаряването (ВИДЕО)
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Откриха реновираната детска градина 49 "Радост" в столичния район "Изгрев" (ВИДЕО)