Тренчев: Според очевидци министър иска нарочно да разори НЗОК

08 юли 2014, 15:23 часа • 19510 | прочитания

Според двама очевидци високопоставена личност в изпълнителната власт иска да фалира НЗОК. Става дума за министър. Това каза председателят на КТ „Подкрепа” д-р Константин Тренчев след среща в Народното събрание между представители на партии и синдикати, предаде "Фокус".

Още: Как да се пазим от кърлежи и комари? Съветите от проф. Кантарджиев

Още: Бургас с детска болница до края на годината, но национална няма

„Това е станало в Министерския съвет. Бил е подхвърлен вариантът: „Има варианти да фалираме касата, да назначим квестори и да разкараме този Надзорен съвет, защото той не е послушен”. Явно той не се харесва на изпълнителната власт. Имало е такава приказка. Двама души очевидци ми потвърдиха и то на достатъчно високи нива. Източник са ми двама очевидци на това заседание. Към момента нямам мандат да ги кажа. Ще ги питам дали са готови да потвърдят това нещо”, добави д-р Тренчев.

По думите му идеята е била подхвърлена, двама души са я чули и са решили да споделят с него. Най-вероятно целта е да не се актуализира бюджета на Касата, каквото е искането на синдикатите.

„Според мен, това съвсем ще разруши системата. Аз лично го намирам за идиотско”, каза още Тренчев.

Още: Тежкият път да одобрят дете за лечение в чужбина и колко помага държавата

Още: Това ще влоши качеството на услугата: Болниците недоволни от намалената таксата за престой

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Райкова
Деница Райкова Отговорен редактор
Новините днес