Хепатит B или С правят много по-големи поражения от коронавируса и пациентите могат да ги носят цял живот. Синдомът на придобитата имунна недостатъчност също е много по-сериозна болест от COVID-19.
Още: Неврохирургът проф. д-р Зафер Токташ ще консултира безплатно в Пловдив!
Още: Още три области в грипна епидемия
Това каза в предаването 120 минути полк. доц. Георги Попов, зам.-директор на ВМА, началник на отделението за инфекциозни болести.
Ето как някои страни се борят успешно с коронавируса без крути мерки
Лайшманьоза пък е най-тежкото заболяване, което доц. Попов е лекувал във ВМА. Пациентът е поддържал 40-градусова температура в рамките на 2 месеца.
Още: Грипна епидемия в три области
Още: Влиза в сила забраната за износ на определени лекарства
Според Попов, около 80-90% от хората, лекувани вкъщи, се възстановяват. Други 8-10% се влошават и биват приемани в болница.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Как да се защитим от коронавирус при излизане от къщи
„По-лесно е да се установи пациент с коронавирус днес, но не и да се осигури специализиран транспорт до болницата. Колегите от Бърза помощ в момента са задръстени от работа“, каза ще той.
Средното време, за което един пациент бива излекуван е доста дълго. Говорим за между 9 и 18 дни. Първите болни, които приехме около 12-15 март, чак сега в началото на април се възстановяват.
Още: Няма основания за Национална грипна епидемия: Говори проф. Ива Христова
Още: Военномедицинска академия въвежда хирургичен робот
Всичко ще бъде наред. Никога не бива да губим надежда, завърши Попов, коментирайки снимката на колегите си от ВМА. Те се снимаха облечени със специални предпазни униформи, като носеха маски, а в ръцете си държаха букви, с които са изписали "ВСИЧКО ЩЕ БЪДЕ НАРЕД".