Градинарите са известни със своите експерименти. Те са готови да пробват най-различни средства с цел подхранване на растенията и увеличаване на реколтата.
Още: Това е най-добрият сорт домати - устойчив е на болести и вредители
Още: Картофите няма да покълнат цяла зима, ако сложите този плод до тях
Напоследък все повече производители на домашни плодове и зеленчуци предпочитат да се въздържат от покупката на торове и препарати от специализираните магазини. Освен, че пестят не малко пари, накрая консумират био храна, лишена от нитрати и пестициди.
Знаете ли защо градинарите заравят бананова кора в почвата?
Сигурно сте чували за подхранване с йод, сода, мляко и какво ли не още? Дали обаче някога сте пробвали да заровите бананова кора в почвата и знаете ли какви са ползите от обелката на вкусния плод? Днес ще ви разкажем за това.
Наторих всички растения с утайка от кафе. Няма да повярвате какво се случи
Още: 5 безплатни тора, които всеки градинар може да приготви през зимата
Още: Цветята, които цъфтят в градината дори през зимата
Истината е, че банановата кора се разлага сравнително бързо и по време на този процес тя отделя в почвата редица полезни хранителни вещества. Около 40% от състава на банановата кора е чист калий. Растенията се нуждаят от него, за да могат да дават повече плодове. В бананите се съдържа и голямо количество фосфор и магнезий.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: 5 цветя, които трябва да засадите като разсад през декември
Още: Какво да засадите до розите, за да ги предпазите от вредители?
Опитните градинари не пропускат възможност да изкопаят дупки около проблемните зеленчуци и да заровят в нея бананови кори. Те може да са цели или нарязани на по-малки парчета.
Опитайте този трик и ако резултатите оправдаят очакванията ви, задължително го пробвайте!