Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Всичко за хербицидите и тяхната безопасна употреба в двора

12 април 2024, 05:35 часа

Наличието на плевели в градината сякаш привлича окото и събужда борбения дух. Ако дърпането на досадните растения с часове не е вашата идея за забавление, опитайте хербицид след поникване. Какво представляват хербицидите след поникване и как те могат да поддържат двора ви в перфектно състояние?

Още: Какво да направите, ако разсадът на доматите расте слаб и крехък

Още: Краставиците ще растат по-бързо, ако засадите това до тях

Още: Органични или химически торове са по-подходящи за розите

Какво представляват хербицидите за след поникване?

Поникналите плевелите се третират след като са показали своите малки главички. „След“ смисълът на този тип хербицид е, че той се използва върху вече съществуващи плевели. Използват се и хербициди преди поникване, преди да видите признаци на плевели. Правилното използване на хербицид след поникване може да контролира съществуващите плевели и да помогне за предотвратяване на бъдещи.

Има различни видове унищожители на плевели след поникване, така че обърнете специално внимание на описанието на продукта и внимателно идентифицирайте разнообразието от плевели, които трябва да контролирате. Унищожителите на плевели след поникване или атакуват листата, или се стичат към корените на плевелите.

Още: 3 места, на които НЕ може да засадите лук и чесън

Още: Кога е най-подходящото време за пръскане на овощни дървета с мед?

Предлагат се във формули за пръскане или като гранули. Те са най-полезни в области, които буквално са превзети от плевели, но трябва да внимавате, когато ги прилагате, за да предотвратите разнасяне на разтвора или случаен контакт с нецелеви растения. Проверете внимателно продукта за информация, като - разновидностите на плевелите, за които продуктът е полезен, метода на приложение и дали химикалите са безопасни за използване върху трева или други области, където контактът с нецелеви растения е неизбежен.

Видове средства за унищожаване на плевели след поникване

Формулите за третиране на плевели след възникване идват като системни или контактни приложения.

  • Системните са най-полезни при многогодишните плевели, защото те се абсорбират директно в растението и се движат из него за максимално унищожаващо действие.
  • Контактните хербициди убиват откритата част на растението и се използват при едногодишни и по-малки плевели. Това може да изглежда незначително, но при повечето плевели смъртта на листата е достатъчна, за да убие цялото растение.
  • Хербицидите след поникване също се класифицират като селективни и неселективни.

  • Селективните хербициди се използват за насочване към определени плевели и в области като трева, където контактът с тревата е неизбежен.
  • Неселективните хербициди се използват за широка борба с плевелите и имат предназначение например в открити, неуправляеми полета.
  • Използване на хербицид след поникване

    Унищожителите на плевели след поникване изискват активиране и внимателно контролирани условия на приложение за най-добри резултати. След като решите какви са вашите нужди и коя формула да използвате, трябва да сте сигурни, че сте взели под внимание скоростта на приложение, остатъчното действие и предотвратявате замърсяване или излугване в определени почви.

    Още: Как да си отгледаме мини гербер в саксия

    Още: Разсад домати: Триковете, които трябва да знаете

    Още: Всичко за мулчирането: Как, колко и какъв мулч да изберете

    Нанесете в ден без шансове за дъжд, за да може продуктът да изсъхне поне за 30 минути, а в някои случаи до 8 часа. За най-добри резултати температурите трябва да са между 12 и 26 градуса по Целзий.

    Никога не пръскайте във ветровит ден и вземете лични предпазни мерки, по препоръката на производителят, за да избегнете контакт с кожата и вдишване. Информацията върху опаковката ще ви каже метода и скоростта на приложение, както и предупреждения и други важни подробности относно употребата на продукта.

    Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
    Цвета Господинова
    Цвета Господинова Отговорен редактор
    Новините днес