През първата половина на юни всеки градинар има възможността да увеличи шансовете за добра реколта от малини до почти сто процента. Достатъчно е само да се извърши правилното торене.
Още: Това цвете убива листните въшки за 24 часа, но НЕ трябва да се засажда до тези зеленчуци
Още: Кога да засадите моркови, за да са най-сладки?
Има един тор, който при навременно внасяне в почвата гарантира, че растението получава всички необходими микроелементи.
Как се торят малини в началото на юни
През този период нитроамофоската оказва положителен ефект върху състоянието на растението. Този комплексен тор е източник на азот, калий и фосфор.
Важно е храстът да не страда нито от излишък, нито от дефицит на тези микроелементи: всичко да е балансирано.
Още: НЕ засаждайте тези 3 растения през февруари
Още: Какво да засадите през март - растения, които не се страхуват от студа
Най-добрият тор за едри и сладки малини се приготвя с 3 лъжици от това
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Как да отгледате здрав и силен разсад зеле?
Още: С този забравен начин за засаждане на картофи ще получите по-богата от всякога
Всеки малинов храст трябва да получи една супена лъжица нитроамофоска. Резултатът ще бъде образуването на големи и сладки плодове. След употребата на този тор градинарят определено няма да бъде разочарован от реколтата от малиновите храсти.
Грижа за малините за добра реколта
Най-важното е правилното поливане. Това растение обича влагата, така че е важно да го поливате два или три пъти седмично. Храстите трябва да получат достатъчно количество вода. Това ще помогне за предотвратяване на изсъхването на корените.
Обилното поливане е вредно за малините. Ако водата застоява, това е изпълнено с риск от гниене на младите корени, което от своя страна намалява добива на храстите.
Още: Този забравен метод за поливане на краставици увеличава реколтата 3 пъти
Още: Само опитните градинари слагат това в дупката при засаждане на лука
За задържане на влагата в почвата и по-добра реколта, мулчирайте. Това ще намали броя на вредителите и плевелите. Можете да мулчирате по всяко време на годината, обикновено това се прави след зимата. За целта са подходящи торф, слама, тор или хумус.
Торенето също влияе върху добива: използвайте органичен и минерален тор. Но е необходимо тези торове да се прилагат в правилния ред. Първо, през пролетта се използват минерални торове, през лятото може да се прилага фосфорно-калиев тор.
Течните органични торове с хумати могат да се използват през целия летен сезон, с изключение на датите на прибиране на реколтата. Ако не разполагате с такива торове, обикновената дървесна пепел ще свърши работа.
В средата на края на юли можете да торите малини листно. Напръскайте храстите с карбамид, разреден във вода в съотношение 1 супена лъжица на кофа вода.
Може ли да се торят малините с пепел?