Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

TOП 5 - Най-лесните зеленчуци за отглеждане в домашната градина

18 май 2023, 14:40 часа

Растенията във вашата градина обикновено се нуждаят от добра грижа и внимание, но има и такива, които без никакви усилия могат да ви донесат богата реколта. Растенията в този списък не се нуждаят от осветление или нагревателни рогозки, а покълват лесно в обикновена градинска почва.

Още: Това е най-добрият сорт домати - устойчив е на болести и вредители

Още: Картофите няма да покълнат цяла зима, ако сложите този плод до тях

Маруля

Маруля се отглежда лесно и ако искате постоянен добив през целия сезон – трябва да сеете малко повече семена на всяка седмица или две. Разпръснете семената, покрийте с фин слой почва или компост и поддържайте влажни. След около три седмици ще събирате вкусни салати. Лесно е!

Тайните на добрата ГРИЖА за лука в домашната градина

Още: 5 безплатни тора, които всеки градинар може да приготви през зимата

Още: Цветята, които цъфтят в градината дори през зимата

Спанак

Спанакът е много полезен за цялостното здраве, хапва се суров в салати или се приготвя в различни ястия. Като бонус също е лесен за отглеждане. Засадете спанак на пълно слънце до частична сянка и поливайте редовно. Торенето с рибна емулсия на всеки две седмици също е добра идея.

Както при марулята, засявайте прясна култура на всеки няколко седмици, за да се радвате на добив през целия сезон. Заложете на топлоустойчив сорт, за да нямате проблеми през лятото.

Цвекло

Още: Запомнете ги: Тези растения са като магнит за листните въшки

Още: Разсадът, който може да засадите през януари

От цвеклото могат да се ядат корените и листата. Отглеждайте цвекло в рохкава почва и го поддържайте равномерно влажно. Ако оставите растението да изсъхне, то може да развие дървесни корени.

Цвеклото може да се засажда веднага след като почвата може да се обработва през пролетта и да се сее на всеки две седмици през целия сезон.

ТОП 5 зеленчука, които да включите в домашната градина

Боб

Засадете семена от боб, след като почвата се затопли. Фасулът трябва да се засажда на 15 см разстояние, а храстовият боб на 10 см един от друг. Ще трябва да осигурите пергола, ако планирате да отглеждате боб, който ще достигне 1,8 м височина. Поддържайте растенията равномерно влажни и събирайте реколтата редовно.

Краставици

Засадете краставици, след като почвата ви се затопли през пролетта. Ще трябва да осигурите пергола за видовете лози. Трябва да поддръжате почвата влажна, защото ако краставиците не получават достатъчно вода, могат да станат горчиви.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Сашка Христова
Сашка Христова Отговорен редактор
Новините днес