След прибиране на реколтата опитните градинари никога не изкореняват един зеленчук. Въпреки че някои градинари подхождат със скептицизъм към този бабин трик, други са категорични, че ползите от него са незаменими.
Още: Честа грешка: Как правилно да подрежете орхидеята
Още: Засадете това до розите, за да станат по-силни
Зеленчукът, който опитните градинари никога не изкореняват през есента
След прибиране на реколтата от зелето, опитните градинари никога не го изкореняват. В случая те разчитат на него като средство за подхранване на почвата и за нейното насищане с полезни вещества.
Но оставянето на корените на зелето има още една функция - те служат като средство за отблъскване на мишки и други гризачи.
Защо повечето градинари започнаха да сушат бананови кори през есента
Още: Как да засадите сладки картофи, така че да имате богата реколта
Още: Какво трябва да знаем за торенето при засаждане на картофи
Най-добре е зелето да се изкорени през пролетта. Освен изброените по-горе причини, има още една причина да оставите корените от този зеленчук в градината си през есента.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
След прибирането на реколтата, почвата става по-сбита и под влиянието на лошите климатични условия изкореняването на насажденията е по-трудно.
Ето защо е по-добре да отложите тази процедура за пролетта. Ако изкорените зелето през пролетта, ще останете изненадани от факта, че почвата се обработва по-лесно - тя не само ще е подхранена с ценни хранителни вещества, но и ще е по-рохкава.
Още: Как се засажда розмарин само от клонче
Още: Как се прави засаждане на лози с парафин